Sünger Kaplama - Yüksek Yoğunluklu Sünger Satış - Teknolam

İçeriğe git
SÜNGER KAPLAMA
YÜKSEK YOĞUNLUKLU SÜNGER KAPLAMA VE SÜNGER SATIŞ
Kalitesi ve dayanıklılığı ile sektör içerisinde en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan sünger kaplama uygulaması  güneş ışınlarına karşı dayanıklı olması ile de ön planda yer alır.  Özellikle de aşınmalara, yırtılmalara ve aleve karşı dayanıklı  bileşenleri ile kullanıcısının maksimum verim ile yararlanmasına olanak  sağlar. Maliyet açısından da oldukça faydalı olan bu uygulamayı tercih ederek  sizde yararlanabilir ve bulunduğunuz alanda kaliteli sonuçlar elde  edebilirsiniz. Bu alanda geliştirilen en yeni teknolojik donanıma sahip  olarak hizmet verilmekte ve üretilen faydada üst seviyede yer  almaktadır. Sünger kaplama uygulamaları sektör içerisinde temizlik, ses izolasyonu, tekstil ve otomotiv alanında tercih edilerek kullanılır.
Sünger Kaplama
TEKNİK SÜNGER UYGULAMALARI
Sünger , polimer grubu hammaddelerle üretilen, medikalden inşaata, tekstilden mobilyaya , otomotivden  ev tekstiline , akustik izolasyona hatta havacılığa kadar çok geniş bir kullanım alanı olan başlıca malzemelerdendir.
Sünger üretimi , ilgili hammaddelerin hassas oranlarda karıştırılmasıyla gerçekleştirilir.
Sünger çeşitleri Gruplandırılarak adlandırılırlar , üreticiler veya son kullanıcılar ihtiyaçlarına göre tedariklerini gerçekleştirirler.
  1. Yoğunluğuna göre: Süngerler gözenek yapıları ve geçirgenliklerine göre, piyasa tabiriyle DANSİTE (density) lerine göre düşük yoğunluktan yüksek yoğunluğa kadar üretilebilirler. Piyasa ihtiyaçlarına göre 14 DNS ten başlayarak 100 DNS ye kadar sünger üretmek mümkündür.
  2. Hammadde Cinsine göre: Süngerle ilgili dünyada sınırlı sayıda Hammadde üretici bulunmaktadır. Bu hammaddeler petrol grubu ürünler olduğu ve üretim yöntemleri yüksek kimya teknolojisi gerektirdiği için , birkaç firma tarafından sağlanmaktadır. Bu hammadde türlerine göre süngerler POLYESTER ve POLİETER olarak 2 ana hammadde temelinde üretilir. POLİETER teknolojisinin gelişimiyle polieter süngerler polyester süngerlere oranla büyük bir fiyat avantajı yakalamış ve piyasa üstünlüğü elde etmişlerdir.
  3. Renk ve Sararma Direncine göre: Süngerler bir çok ana renk grubunda özel taleplere istinaden üretilebilirler. Ancak standart olarak üretimler BEYAZ, ANTRASİT ve UV BEYAZ olarak gerçekleştirilir. Müşteri ihityacına uygun olarak bu renkleri talep eder. Özellikle UV BEYAZ grubu güneş ışığı ve ortam ışığına karşı süngerin sararmasını uzun süre geciktirir ve engeller. Özellikle iç giyimde beyaz rengin uzun süre kendini koruması istenen durumlarda sararmaya dirençli UV katkılı hammadde ile sünger üretimi gerçekleştirilir.
  4. Tuşesine göre: Son kullanıcılar ihtiyaçlarına göre , süngeri ; belirli dansitelerde SOFT veya Sert olarak tedarik edebilirler.
  5. Özel Süngerler: Son yıllarda kimya endüstrisindeki gelişmelere paralel olarak hafızalı sünger olarak ta bilinen Memory foam veya visco foam ürünler, ev tekstili alanında ve ayakkabı sektöründe ayakkabı tabanlarında geniş kullanım alanı bulmuştur. Vucudun şeklini alarak destek sağlayan bu sünger türü medikal alanda oldukça fazla yayılmıştır.

SÜNGER KESİM VE ŞEKİLLENDİRME
Üretiminde rulo, döner, profil ve CNC gibi ileri kesim tekniklerinden yararlanılarak, farklı tipteki süngerleri kesip benzersiz formlar yakalamanın yanı sıra müşterilerden gelen özel kesim taleplerine kolaylıkla cevap verebilmektedir. Rulo sünger kesiminde 0,17 cm ile 5 cm kalınlıkta kesim yapılabilmekte, CNC kesim tekniğiyle her türlü yoğunluk ve sertlikteki sünger çeşitleri, bilgisayar kontrollü programlar sayesinde istenilen nitelikte ürünler haline dönüştürülebilmektedir. Ayrıca, profil kesim tekniğiyle tek tip kesimin yanında üç veya dört desenli çeşitleri ile de müşteri isteklerine cevap verebilmektedir. Üretilen ürünlerin paketlenmesinde vakum tekniği kullanılarak, fazla yer kaplamayan ürünler sayesinde nakliye ve fiyat avantajı da sunmaktadır.
KALİTE KONTROL VE OEKO TEX
Satışa sunduğumuz süngerlerimizin, TSE, EN, ISO ve ASTM standartlarına uygun olarak dansite, sertlik, çökme ve mukavemet gibi fiziksel testleri son teknolojik sistemlerle yapılmaktadır.
ISO 9000, ISO 10002, 14000, OHSAS 18001, TSE, Oeko-Tex, Satra, TSEK ve FIRA sertifikalarıyla tüm yeterliliklere sahip dünya standartlarında sünger tedarik edilmektedir.
TEKNOLAM SÜNGER SATIŞI
Teknolam, Türkiye’nin en yüksek kalitede ve kapasitede sünger üretim tesisine sahip olan Form Sünger firmasının ürünlerini satmaktadır. Bu ürünler ; sünger çeşitleri olduğu gibi ,visko medikal ortopedik yastık ve destek gruplarını da kapsamaktadır.
Teknolam olarak başta iç giyim sektörü olmak üzere , ev tekstili,  otomotiv ,ayakkabı , medikal ve daha pek çok sektöre lamineli veya laminesiz olarak sünger tedarik etmekteyiz.
Ayrıca visko ortopedik medikal yastık, yatak vb. ürünlerin de satışı firmamızca yapılmaktadır.
Sünger almadan mutlaka fiyat alın.

TEKNOLAM LAMİNASYON
Yayla Mahallesi, Dadaş Caddesi,
No:15 Sultangazi/İstanbul
T: 0 212 595 49 04
F: 0 212 595 23 66
E: info@teknolaminasyon.com.tr
© 2022 Teknolam Laminasyon Hizmetleri, Tüm Hakları Saklıdır.
İçeriğe dön